Nie da się ukryć, że jesteśmy tym, co jemy. Pożywieniem można w całkiem przyjemny sposób poprawić sobie wyniki badań albo też wspomóc organizm w walce z otyłością i spalaniem tłuszczu. Co więc warto pić już od rana? Przygotuj się na prawdziwą rewolucję!

Zielona herbata

To wciąż niedoceniana „siostra” herbaty czarnej, która ma ogromne właściwości prozdrowotne. Nie dość, że zawiera kofeinę to jeszcze katechinę. Te dwa bioaktywne związki roślinne w rewelacyjny sposób wpływają na nasze zdrowie i spalanie tłuszczu. Nie wahaj się więc spożywać matchę do porannego posiłku!

Gorzka i czarna

Czarna herbata również jest polecana przez dietetyków w walce z otyłością. Wszystko ze względu na flawonoidy. Nie tylko obniża ciśnienie krwi, ale i redukują tkankę tłuszczową w okolicach brzucha. Nie przesadzaj jednak z jej ilością, bo może działać na organizm podobnie jak kawa!

Koktajl z białka z serwatki

Specjaliści, aby zredukować apetyt, często radzą swoim pacjentom picie shake z białkiem serwatkowymi. Składnik ten może w świetny sposób nie tylko zahamować apetyt, ale i wspomóc w spalaniu tłuszczu brzusznego. Podjadanie więc mamy z głowy!

Na to uważaj!

Jak wiadomo, jeżeli czegoś jest za dużo, to z pewnością odbije się negatywnie na naszym organizmie. Nie przesadzaj więc z dzienną ilością spożywanych napoi. Dwie lub trzy filiżanki zdecydowanie wystarczą. Odchudzanie to proces który wymaga sporo czasu i cierpliwości. A żeby zobaczyć pierwsze efekty, musisz dać sobie czas!