Powiedzmy sobie szczerze – nie ma magicznego składnika który sprawi, że w chwilę nagromadzone przez lata kilogramy tak po prostu znikną. Bez zdrowej, odpowiednio zbilansowanej diety, możemy sobie tylko pomarzyć o zdrowym ciele. Są jednak takie zioła na odchudzanie, które mogą wspomóc ten proces. Jakie to będą?

Kozieradka pospolita

Działa ona przeciwzapalnie i zadziwiająco sprawnie obniża cholesterol jednocześnie wspomagając wchłanianie pokarmu. Zawiera ona aminokwasy stymulujące produkcję insuliny, więc pomaga zredukować nadmiar glukozy. Tym samym sprawia, że organizm produkuje zdecydowanie mniej tłuszczu.

Złoty korzeń

Nie jest to wbrew pozorom kurkuma, a różaniec górski. Jego spożycie sprawia, że do naszego organizmu dostarczamy całą gamę składników wspierających nasze ciało. Prócz tego, ze względu na bezpośrednie pobudzanie lipazy, sprawia, że organizm szybciej pozbywa się tkanki tłuszczowej.

Zielona kawa

A konkretnie ziarna zielonej kawy działają na organizm nie tylko stymulująco, ale i przyspieszają spalanie zalegających „boczków”. Można z nich uzyskać ekstrakt nazwany Sventolem. To on właśnie wspomaga odchudzanie, modyfikując glukozę we krwi i spowalniając wydzielanie cukrów. Najczęściej ekstrakt ten jest podawany w formie tabletek.

Yerba mate

To zazwyczaj po nią sięgają wszyscy ci, którzy mają już przesyt kawy, lub też czują, że ten czarny napar już na nich nie działa. Yerba zaparzona we właściwy sposób, nie tylko pobudza, ale i przyspiesza metabolizm w organizmie. Dlatego tak cenna jest w przypadku procesu odchudzania.