Wieczorne spotkanie towarzyskie w restauracji czy zaciszu domowym, zazwyczaj jest w towarzystwie napoju wysokoprocentowego. Niestety pewne dania nie lubią być w takim duecie. Objawem tego są gazy, wzdęcia i nudności. Czego nie wolno mieszać?

Słone przekąski

Zdziwienie już na samym początku. Jeżeli oglądając ulubiony serial, popijamy winko lub piwko, nie powinniśmy już sięgać ani po chipsy ani po paluszki. Nadmiar soli powoduje, że z jednej strony wypijemy więcej alkoholu a z drugiej, że kac będzie bardziej odczuwalny. Zamiast więc słonych przekąsek, spróbuj prażonych i niesolonych rzecz jasna orzechów. Dobrym pomysłem i nietuzinkowym jednocześnie jest podanie chrupiących warzyw takich jak marchewka czy seler.

Tłuste jedzenie

Wydawać by się mogło, że połączenie alkoholu i tłustego jedzenia to zwyczajna rzecz. Jednak dla naszej wątroby to prawdziwa katastrofa. I tak ma już dużo pracy przy trawieniu alkoholu. Dodajemy jej jeszcze tłuszcze. Co więcej, na drugi dzień poczujemy się o wiele gorzej, bo wątroba wciąż zajęta pracą nad trawieniem tłuszczy, nie nadąży z pracą nad alkoholem. Ból głowy będzie jeszcze większy. I nie pomogą tu żadne suplementy diety wspierające wątrobę.

Mleko i jego pochodne

Zapomnij o wszelkiego rodzaju drinkach z dodatkiem mleka czy innej formy nabiału. Na następny dzień obudzisz się nie tylko z większym kacem, ale i ogromną niestrawnością i mdłościami.

Alkohol na imprezach i spotkaniach w dużych ilościach nigdy nie wpływa dobrze na organizm. Pamiętaj więc o tym szczególnie wtedy, gdy bierzesz leki. Wywołane przez taką mieszankę interakcje mogą być opłakane w skutkach!