Powiedzmy sobie szczerze – rzadko które poranki są spokojne na tyle, aby zjeść śniadanie i napić się kawy. Już częściej chwytamy coś w biegu w nadziei, że nie spóźnimy się na tramwaj. Albo też, dojadamy stojąc w korku. A gdyby tak zamiast owsianki czy kanapki, napić się koktajlu? Z tego wychodzi zdrowe i pełne energii śniadanie!

Co wrzucić do blendera?

W Internecie znajdziesz całkiem sporo fajnych przepisów na śniadania w formie koktajlu. Patrząc na te przepisy, widzisz jednak pewne spójne produkty. Oto, co musi znaleźć się w blenderze:

  • Białko – cudownie regeneruje po treningu i wspomaga wzrost mięśni. Wybierając, sięgaj po te z naturalnym składem. Dzięki temu będzie o wiele lepiej przyswajalne przez organizm.
  • Tłuszcze – zdrowe tłuszcze to podstawa każdej dobrze zbilansowanej diety. To one dostarczają organizmowi energii i przyczyniają się do wzrostu komórek. Wrzuć więc pół awokado albo łyżkę siemienia lnianego.
  • Warzywa – nie każdy je lubi, jednak w zblendowanej formie są prawie niewyczuwalne. Dzięki nim dostarczasz sporo błonnika oraz czujesz się przez długi czas syty.
  • Owoce – tu zachowaj ostrożność, ze względu na większą ilość cukru. Wybieraj te z największą ilością składników odżywczych, jak np owoce leśne.
  • Płyny – raczej nie wlewaj do koktajlu soków owocowych, bo są one z reguły bogate w cukier. Zamiast tego postaw na ulubione produkty mleczne, takie jak kefir, mleko czy jogurt.

Dodatki do koktajli

Jest kilka sproszkowanych dodatków, które świetnie sprawdzą się w roli wspomagaczy organizmu. Należeć do niej będą matcha, jako zielona herbata w proszku, zmniejszająca stany zapalne. Inulina z kolei odżywia dobre bakterie w naszych jelitach. Maca pomaga utrzymać hormony w równowadze a imbir poprawia krążenie. Do tego wszystkiego możesz jeszcze dodać kurkumę. Oczywiście, przyprawy te nie dawaj wszystkie do jednego koktajlu. To mogłaby być niezbyt smaczna mieszkanka wybuchowa.