Nie ma nic bardziej poprawiającego humor, niż porcja ulubionych lodów. Z jeżeli zrobimy je jeszcze w domu, to będziemy mieć zdrową przekąskę dla każdego domownika. O smaki zadbają już tylko twoje zachcianki!

Akcesoria do lodów

Najlepiej byłoby mieć maszynę do lodów, jednak ten modny gadżet częściej stałby w spiżarni nieużywany niż brylował w kuchni. Na szczęście, aby zrobić lody, wystarczą dwie rzeczy: mocny blender albo foremki do lodów na patyku. Te ostatnie kupisz w każdym sklepie z wyposażeniem wnętrz. I to za grosze.

Sorbet lodowy

To propozycja dla wszystkich lubiących owoce. Do dobrego blendera włóż odpowiednią ilość mrożonych owoców, np 500 g truskawek. Następnie dodaj dojrzałego banana i jeżeli lubisz naprawdę słodko, to łyżkę cukru pudru. Całość zmiksuj na gładka masę i jedz od razu.

Lody jogurtowe

Będziesz tu potrzebować nie tylko dobry blender ale i foremki do lodów z patyczkiem. Do miksera wrzuć 500 gram ulubionych owoców oraz 500 gram gęstego jogurtu naturalnego. Całość zmiksuj a powstałą masę wlej do foremek. Odłóż na kilka godzin do zamrażalnika i ciesz się wspaniałym smakiem lodów na patyku!

Lody ciasteczkowe

Nie tylko owoce mogą być bazą dla lodów domowych. Z powodzeniem sprawdzą się również ulubione ciasteczka. Pokrusz je na drobno i wymieszaj z 250 g mascarpone oraz 250 g gęstego jogurtu naturalnego. Możesz dodać cukru do smaku. Całość przenieś do foremek lodowych i odłóż na kilka godzin do zamrażalnika.