Każdy dietetyk ci powie, że metabolizm ma istotny wpływ na twój proces odchudzania. Teoretycznie proces przemiany materii to coś, co jest uwarunkowane genetycznie. W praktyce, u każdego z nas działa inaczej. Jednak są naturalne produkty, które mogą go znacząco przyspieszyć. Jakie?

Zimna czarna kawa

Dla wielbicieli tego aromatycznego trunku zimna czarna kawa brzmi jak wyrok. Napar ten nie ma ani aromatu, ani charakterystycznego smaku. Jednak zimna czarna kawa potrafi mieć o wiele więcej kofeiny niż jej tradycyjna, gorąca odmiana. Do tego ponoć nie podrażnia aż tak bardzo żołądka jak ta parzona w sposób normalny. Kofeina sama w sobie jest świetnym palaczem tłuszczu i rewelacyjnie nadaje się do podkręcenia metabolizmu. Tylko stosuj ją z umiarem!

Kakao przed treningiem

Jeżeli chcesz, aby ćwiczenia dały lepsze efekty, a do tego jeszcze znacząco wpłynęły na podkręcenie metabolizmu, koniecznie wypij kubek kakao. Ten napój kojarzony bardziej ze śniadania czy kolacji kiedy było się dzieckiem, świetnie wpływa właśnie na przemianę materii. Dodatkowo też, sprawia, że przyrost masy mięśniowej jest bardziej zauważalny.

Siła czerwonego buraka

Ostatnim produktem, który podkręca metabolizm, jest czerwony burak. Nie dość, że dostarczają organizmowi ogromną ilość składników odżywczych, to jeszcze niweluje napady głodu oraz czuwa nad właściwym podziałem składników odżywczych w naszym ciele. Najlepiej spożyć go na dwie godziny przed ćwiczeniami. Efekty gwarantowane!