Kiedy zbliżają się upalne dni, to jeden z najtańszych, a jednocześnie najzdrowszych izotoników. Domową lemoniadę zrobisz z ogólnie dostępnych składników i dokładnie taką, jaką lubisz najbardziej. Gdy przychodzą gorące dni, koniecznie po nią sięgnij!

Jest tania

Aby zrobić lemoniadę, potrzebujesz wodę, cytrynę, kilka listków mięty oraz kostek lodu. Te rzeczy zazwyczaj masz w swojej kuchni i zdecydowanie za rzadko po nie sięgasz. Nie potrzebujesz nawet blendera, choć ten może w znacznym stopniu urozmaicić smak napoju. Im więcej soku, tym lemoniada jest bardziej orzeźwiająca!

Zdrowie w każdej szklance

Bez konserwantów, sztucznych barwników i cukru. Jeżeli znajdziesz taki sam napój w sklepie, to gratuluję szczęścia. Większość napojów jest sztucznie dosładzana, aby wypić jak najwięcej. W przypadku lemoniady, masz prosty i zdrowy skład.

To ty decydujesz o smaku

Lemoniada z zielonym ogórkiem i truskawkami. Jeżeli nigdy nie piłaś takiej kompozycji, koniecznie musisz spróbować. Zaskakuje smakiem i świeżością. Jeżeli masz ochotę na klasyka, wciskasz cytrynę. A może plaster arbuza dla orzeźwienia? Jednym z atutów tego rodzaju napoju jest właśnie fakt, że możesz go dowolnie komponować zgodnie ze swoimi upodobaniami.

Zawsze świeża

Ze względu na składniki, lemoniada zawsze jest świeża. I być może nie zrobisz jej w warunkach domowych na butelki, to jednak zawsze możesz dorobić świeżej. Bez konserwantów, będzie smakowała naturalnie. I przez to przepysznie.

Gazowane na cenzurowanym

Rzadko kiedy w domu można zrobić lemoniadę gazowaną, chyba że masz specjalne urządzenie. Jednak napoje gazowane są ogólnie na cenzurowanym i dietetycy zalecają raczej spożywanie zwykłej wody niż tej z bąbelkami. Dlatego domowa lemoniada to dobry wybór!