Często szukamy pomysłu na obiad lub kolację, który będzie prosty, jednogarnkowy i szybki w przygotowaniu. Wówczas sałatki mogą budzić wątpliwości: czy, można się nimi wystarczająco nasycić? O tuż jak najbardziej!

Odpowiednia kompozycja produktów podana w formie sałatki może być naprawdę pożywnym i zdrowym obiadem lub kolacją. Poznaj kilka ciekawych propozycji!

Sałatki z kurczakiem

Dla wielu, o tym, czy obiad jest pożywny, decyduje kwestia zawartego w nim mięsa. Na szczęście istnieje wiele przepisów na pyszne i syte sałatki z kurczakiem w roli głównej.

– Popularna sałatka gyros! To sałatka warstwowa, czyli w której produkty układa się jeden na drugim. Jej podstawa jest pierś z kurczaka w przyprawie gyros. Ponadto sałata pekińska, kukurydza, papryka i ogórek. Całość doprawia się keczupem i sosem jogurtowo-majonezowym.

– Sałatka Cezar! Tu ponownie pierwsze skrzypce gra filet z kurczaka. Pozostałe składniki to: sałata rzymska, grzanki, pomidorki koktajlowe i tarty parmezan. Całość doprawia się sosem czosnkowym.

– Sałatka grillowa! Jej podstawą jest grillowana pierś z kurczaka. Do tego dodaje się ananasa, liście szpinaku, cebulę, świeżą mięte. Całość należy skropić sosem winegret.

Składaki z makaronem

Nie da się ukryć, makrony królują w naszej polskiej kuchni od lat! Nie może zatem zabraknąć ich w przepisach na sałaki. To zawsze sycące i bardzo smaczne propozycje. O to najpopularniejsze z nich:

– Sałatka piknikowa: makaron penne, zielone szparagi, pomidory koktajlowe, szynka parmeńska, żółty ser. Taką kompozycję wystarczy doprawić oliwą, solą i pieprzem.

– Lekka, a pożywna! Taka jest sałatka z makaronem wstążki i brokułem. Do tego należy dodać jajka ugotowane na twardo, kukurydzę i ser tarty. Całość doprawić sosem jogurtowym.

– Sałatka hiszpańska! Jej podstawą jest makaron fusilli (świderki) i kiełbaski chorizo. Do tego miks sałat z rukolą, pomidorki koktajlowe, zielone oliwki i cebula. Całość można lekko skropić oliwą z oliwek.