Czy warto mieć własny kubek termiczny? W jakich sytuacjach może przydać się takie akcesorium? Dowiedz się, dlaczego jest dobrym produktem na każdą porę roku. 

Kubek termiczny – jaką spełnia funkcję?

Myśląc o kubku termicznym, w głowie pojawia się deszczowy jesienny dzień, pośpiech i potrzeba wzięcia ciepłego napoju na wynos. Jest to jedna z wielu sytuacji, w których można go użyć, jednak możliwości jest znacznie więcej. Główną funkcją tego akcesorium jest utrzymanie temperatury napoju przez długi czas, dlatego też w kubku termicznym można przechowywać także orzeźwiające napoje w sezonie letnim. Większość tego typu produktów wykonuje się ze stali nierdzewnej, która jest dobrym izolatorem dla temperatury. Kubek termiczny ma zazwyczaj szczelne zamknięcie, dzięki czemu doskonale nadaje się do wzięcia do pracy, na wycieczkę czy w plener. 

Kubki termiczne – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Czym różnią się od siebie kubki do przechowywania napojów? Ich odmienność dostrzeżesz gołym okiem, dlatego że dostępne na rynku produkty mają zupełnie inny design, kolory i kształty. Z tego powodu różnią się także pojemnością i sposobem zamknięcia. Poza wymienionymi aspektami, zwróć uwagę na:

  • materiał wykorzystany w procesie produkcji – wysokiej jakości akcesoria powinny być wolne od substancji niebezpiecznych dla zdrowia (np. BPA), 
  • czas izolacji cieplnej – oferowane produkty mogą utrzymywać temperaturę napoju przez różny czas, 
  • szczelność – gwarantowana przez najlepszych producentów, umożliwia przenoszenie napoju w pozycji poziomej (np. w torbie lub plecaku), 
  • sposób czyszczenia – w zależności od modelu kubka możliwe jest wyłącznie mycie ręczne lub z użyciem zmywarki, 
  • rodzaj ustnika – jest szczególnie ważny, jeśli z kubka będą korzystały dzieci, 
  • wygląd i estetyka produktu – użyteczne akcesoria, które używa się na co dzień, również powinny być dla Ciebie atrakcyjne! 

Szukasz nowoczesnego  produktu, który spełni Twoje oczekiwania?  Szeroką ofertę profesjonalnych kubków termicznych znajdziesz w Cafe Silesia

Kubki termiczne dla osób dbających o środowisko 

Posiadanie kubka wielokrotnego użytku jest dobre dla środowiska. Co więcej, niektórzy producenci świadomie wspierają akcje ratujące planetę i dbają o to, by zwiększać świadomość swoich klientów. Kubki termiczne wysokiej jakości proponuje m.in. amerykańska marka MiiR, która jest znanym sponsorem ekologicznych organizacji non-profit. W ofercie producenta znajdują się nowoczesne i atrakcyjne estetycznie produkty do przechowywania płynów, które sprawdzą się zarówno w domu, jak i podczas wyjazdów czy długich spacerów. Każdy kubek czy butelka termiczna tego producenta jest oznakowana specjalnym kodem – na tej podstawie możesz sprawdzić, jaki projekt ekologiczny został wsparty Twoimi zakupami. 

Kubek termiczny – komu się przyda?

Kubek do przechowywania napoju to uniwersalne rozwiązanie, dlatego przyda się praktycznie każdemu, niezależnie od prowadzonego stylu życia. To doskonały pomysł dla osób, które są w ciągłym ruchu, a swoje napoje spożywają zwykle w pośpiechu. Kubek termiczny nadaje się także dla osób lubiących spacery, wycieczki lub czas na łonie natury – wtedy mogą spędzać czas jeszcze przyjemniej, z ulubionym napojem pod ręką.