Wyciskarka wolnoobrotowa to nowocześnie zaprojektowany sprzęt, który powinien pojawić się w każdym domu i mieszkaniu. To dzięki niemu domownicy przygotowują dla własnych rodzin pyszne, zdrowe i świeże soki z warzyw oraz owoców. Wyciskarki z tej kategorii łączą w sobie solidność wykonania, funkcjonalność i innowacyjny design. Każdy użytkownik wybiera dla siebie idealną propozycję, ponieważ poza sokami można przygotować m.in. wyborne smoothie.

Wyciskarka wolnoobrotowa – jak to właściwie działa?

Najważniejszym atutem wyciskarki wolnoobrotowej są jej niskie obroty pracy (zwykle na poziomie od 40 do 80 obrotów na minutę). W praktyce oznacza to tyle, że poszczególne składniki są miażdżone bardzo powoli i dokładnie, tak aby zachować ich kluczowe wartości odżywcze. Tym samym do własnego organizmu dostarcza się spore ilości witamin, mikroelementów, minerałów, enzymów oraz makroelementów. Rozgniatanie warzyw i owoców jest starannie rozplanowane, gdyż w trakcie tego procesu nie dochodzi do nadmiernego nagrzania oraz napowietrzenia. Sok jest w stanie zachować świeżość nawet do ponad 40 godzin (jeśli będzie odpowiednio przechowywany w lodówce).

Największe zalety wyciskarek wolnoobrotowych – co warto wiedzieć?

Wyciskarka wolnoobrotowa kryje w sobie wiele różnych zalet. W tej grupie wypadałoby wymienić m.in.:

  • łatwe i sprawne przygotowywanie soków oraz smoothie z ulubionych warzyw i owoców,
  • bezproblemowe dostarczanie niezbędnej porcji cennych witamin i mikroelementów,
  • uzyskanie soku o wyjątkowym smaku (zdecydowanie najwyższa jakość),
  • umiejętność radzenia sobie z przeróżnymi składnikami,
  • niskie obroty pracy sprawiają, że wyciskarki nie pochłaniają zbyt dużo energii,
  • maksymalną wygodę użytkowania.

Dzięki wyciskarkom wolnoobrotowym łatwiej zatroszczyć się o własne zdrowie. Profesjonalnie zaprojektowane urządzenia zawierają w sobie podwójne wloty na składniki, funkcję Smart Cut oraz silnik klasy gastro. To gwarancja jeszcze większej wydajności i pełnego zadowolenia ze strony bardzo wymagających użytkowników. Wyciskarka wolnoobrotowa sprawdzi się nie tylko w domach i mieszkaniach, ale też w różnego rodzaju kawiarniach i kafejkach. Każdy ma przecież ochotę napić się od czasu do czasu świeżego i pysznego soku z dużą dawką wartości odżywczych. Takie wyciskarki umożliwiają uzyskanie aksamitnie gładkiego soku, który nie będzie się rozwarstwiać. Dużym udogodnieniem jest też wykorzystanie najwyższej klasy materiałów (brak BPA). Zakup tego typu sprzętu to szansa na budowanie zdrowych komórek, wzmocnienie organizmu i przyspieszenie jego regeneracji.