Teoretycznie na diecie nie wolno podjadać. I ma to sens, bo spożywanie posiłków może istotnie wpłynąć na dzienny rachunek energetyczny. Niekoniecznie w ujemny sposób. Są jednak takie przekąski, które złego nie zrobią a raz na jakiś czas można nimi się podeprzeć w codziennej diecie. Co to będzie?

Serek z owocami

Ma dużo białka i całkiem sporo mikroelementów. Jeżeli decydujesz się na tę przekąskę, koniecznie dodaj owoców sezonowych. Świetnie w tym odnajdą się truskawki, borówki a nawet ananas czy arbuz. Wybieraj owoce świeże, a nie te z puszki czy zalewy. Te ostatnie mają w sobie zdecydowanie więcej cukru.

Masło orzechowe i jabłko

Pokrój jabłko w ósemki i na każdy plasterek dodaj odrobinę masła orzechowego. Najlepiej, jeżeli zrobisz je we własnym domu. Jeżeli kupujesz masło orzechowe w sklepie, zwróć uwagę na skład. Unikaj tych z syropem palmowym i dużą ilością soli. Takie połączenie z pewnością nie tylko poprawi ci humor ale i będzie smaczną przekąską w ciągu dnia.

Chipsy z warzyw i owoców

Ziemniaki są zdrowe i to fakt, jednak w wersji wysoko przetworzonej, jaką stanowią popularne chipsy, już są wysokokaloryczne. Zamiast nich wybierz niskotłuszczowe odpowiedniki takie jak chipsy bananowe, kokosowe, jabłkowe a nawet z siemienia lnianego. Prostym sposobem zrobisz również chipsy z jarmużu. Przypilnuj jednak, aby tego warzywa za bardzo nie przypalić!

Batony proteinowe

Znajdziesz je na półkach sklepowych właściwie wszędzie – zarówno w wielkich sklepach jak i małych dyskontach a nawet drogeriach. Od zwykłych batonów różnią się tym, że maja o wiele większą zawartość białka. Często są również wzbogacone o mikroelementy, z których najważniejsze to magnez i potas. Baton proteinowy jest pełen dobrego białka, które zapewnia również poczucie sytości na długi czas.